11.6.2019 - Extraliga žen - Juniorky ČR


25.-26.5.2019 - Extraliga žen - SaBaT, Storms

Velmi úspěšný víkend mají za sebou ženy A v Extralize. Z výjezdu do Prahy vezou 4 výhry. A to navíc se soupeři, kteří bojují o místo v play off.

V sobotu v pozdních odpoledních hodinách na ně čekal dvojzápas se Sabatem Praha. Tento tým se přes počáteční neúspěchy postupně pod argentínským trenérem rozehrává k dobrým výsledkům, když se opírá o novozélandskou nadhazovačku a dvě jihoamerické hráčky. Náš tým však do zápasů nastoupil koncentrovaně s cílem dvou vítězství. První vítězství 4:0 se narodilo v soustředěné bezchybné obraně v čele s Domčou na prkně. Bod ve třetí a šesté směně sice neznamenal rozhodnutí a tak si soupeř brousil zuby na dohrávku. Ještě před ní jsme však přidali další dva body a bylo rozhodnuto.

To druhý zápas byl daleko dramatičtější. Šest směn skvěle odházela Kačka Hlaváčková. Obrana ani ve druhém zápase neudělala eror. Útok hned v první směně 3x skóruje. Co víc si přát? I tak soupeř nesložil zbraně a do dohrávky zápasu jsme šli za stavu 4:3 a se změnou na prkně. Zápas šla uzavřít Domča a to se také povedlo, když posledním autem je SO na plné mety. Končíme po 20 hodině, vyrážíme na ubytování, protože hned ráno nás čeká netradičně na Spectru tým Storms Řepy.

První zápas začínáme s Dominikou a výborným útokem, který 3x skóruje hned na úvod. V páté směně vedeme 8:1 a jeden aut nás dělí od konce zápasu. Zbytečná chyba nás dovede až do 7. směny, ale stále k jasnému výsledku 10:4.

Do odvety jde nadhazovat Kačka a odvádí neméně skvělou práci jako její předchůdkyně. Nebýt slabších chvílek obrany ve 2.směně, udržela by na svém kontě nulu. Bohužel nulu drží na svém kontě soupeřova nadhazovačka a to není dobrým výsledkem našeho útoku. Až teprve v druhé polovině po taktických změnách se nám daří lépe kontaktovat míče. K bodu to však nevede a tak před posledním útokem je stav 0:2 v náš neprospěch. Navíc začínáme nedobře, když Kubic je aut z luft a hned po ní Elíza ve vnitřním poli. Jeden aut nás dělí od porážky. Stejsy ji však hitem odmítne, stejně jako hned po ní Kája. Z lavičky pak jde do boxu Domča a odpalem přes devítku vyrovnává. Navíc ji Denis následně stáhne pro třetí bod. Domča v lineupu zůstává i do obrany a Kačka jde na devítku. No a pak už stačí udělat jenom tři lehké auty a je hotovo.

Skvělé víkendové výsledky nás přibližují téměř k playoffové jistotě. Podaří se nám udržet a otočit vyrovnané zápasy a to je cenné. Teď už jenom zvládnout jarní dohrávky propršených zápasů a můžeme v klidu ulehnout k letnímu spánku.

Křivin

Foto: Extraliga žen - SaBaT

1.-3.2.2019 Extraligové softbalistky Kunovic posedmé vyhrály „domácí“ halový Snails Cup

Softbalistky Snails Kunovice, úřadující vicemistryně republiky, hlásí nové zahraniční posily. Po Američankách, které ve žlutomodrém dresu zářily před dvěma lety, na Mlatevňu míří dvě hráčky z Rakouska. Jejich test na osmém ročníku halového turnaje Snails Cup v Hluku dopadl na jedničku, Šnečice totiž nad hlavu už posedmé zvedly vítěznou trofej!
„Jejich příchodem vhodně doplníme kádr, už s námi absolvovaly soustředění a zvládly i herní test. Zájem je oboustranný, vypadá to, že je přivedeme do týmu. Jen musíme spolupráci doladit s rakouskou termínovkou,“ potvrdil Pavel Křivák, trenér a předseda klubu, který chce angažování Rakušanek rozlousknout do konce února. Ve hře je příchod catchera Iny Kaindlové a nadhazovačky Olivie Bettsteinové. Jisté je zatím pouze jedno, extraligový kádr Kunovic posílí obě, nebo žádná. „Chtějí hrát spolu, jsou na sebe zvyklé, navíc ušetří i za dopravné,“ vysvětlil Křivák, kterému první kontakt s hráčkami zprostředkovala rakouská rozhodčí, pravidelně pískající českou extraligu. „Když jsme se po jednom zápase bavili, přišlo na to, že zná dvě hráčky z Vídně, které chtějí zkusit českou soutěže. A pak už to ráz na ráz,“ usmívá se předseda klubu.
Herní premiéru si Rakušanky odbyly na halovém turnaji v Hluku, kde Hlučanky nepoznaly pachuť porážky. V základní skupině porazily maďarský Reds 6:4, reprezentaci Slovenska 5:1, brněnské Cats 10:0, Snails B 5:4 a Arrows Ostrava 8:0. V semifinále znovu udolaly národní tým východních sousedů 4:0, aby ve finále vyzvaly Arrows Ostrava. „I když jsme rychle vedli 5:0, soupeřky obsadily všechny mety a v dohrávce snížily až na rozdíl jediného bodu. Ale vítězství jsme si už vzít nenechali a obhájili tak loňské prvenství,“ těší Křiváka.
„Béčko“ Snails sice postoupilo ze základní skupiny z druhého místa, ale nakonec obsadilo až čtvrté místo, když se poklonilo Arrows Ostrava (2:6) a v boji o třetí místo i Slovenkám (0:11).
Autor: ceh
Převzato z Dobrý den s kurýrem

Fotografie zde.

Videoreportáž TV Slovácko.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie