24.-25.9.2016 Finálový turnaj 3. ligy žen, Kladno - POSTUP!

…Kladno, to je to město…

…kde ženy B ovládly závěrečný turnaj 3. ligy žen. Kdo chce vědět, jak se toto mohlo stát, čte dál…

Až na Koženou, která se zrovna v tomto termínu musí vdávat a až na Vendu, se kterou byla neúčast domluvená výměnou za účast v Ledenicích, odjíždíme, dalo by se napsat, v plné sestavě. Dokonce máme opět aj kouče – MEJLU = MOC DĚKUJEME, BYLO PRO NÁS DŮLEŽITÉ MÍT S SEBOU KOUČE, MOC JSI NÁM POMOHL. Rozpis se jeví příjemně. Ve skupině máme samé neznámé týmy – Miners Kladno a Blondies České Budějovice. Systém se proti základní části drobně mění. Nehraje se v sobotu třetí opravný zápas, 3. místo ve skupině ukončuje šanci na finále. Úřad se schází ve čtvrtek, aby dal dohromady sestavy a odsouhlasil si taktiku. Ta je velmi „jednoduchá“ – všechno vyhrát, potkat Ostravu až ve finále a vrátit jim porážky ze základní části. Základ úspěchu je položený. Jedéééém.

Krásné sobotní ráno, příjemná cesta na Kladno, dobrá nálada po cestě, nalezený zapomenutý blembák Ádi (ani o tom Huba Buba neví). První zápas proti Budějovicím je za našeho vedení 8:0 ve 3. směně ze strany soupeře skrečován. Došlo k trefení jediného kečra. Soustředíme se na další zápas, papírově silnější Kladno. Pro nás hratelný soupeř – vítězíme 16:1.

Příjemná restaurace s nabídkou nejen lákavě vypadajících jídel, ale i lahodně chutnajících, pivko, vínko, poté krátké posezení s týmem Kladno v jedné z místních hospůdek. Ráno nás opět vítá hezký den a my se těšíme na další zážitky z posledního turnaje sezóny.

Díky prvnímu místu ve skupině jsou našim soupeřem Ledenice. Přestřelka na pálce je naštěstí v náš prospěch. Vítězíme a to znamená, že jsme ve FINÁLE! A i když ještě soupeře nevíme, nikdo nepochybuje, že to bude vysněná Ostrava. Máme celých 5h čekání na přípravu na poslední letošní zápas ve 3. lize žen. Pekelně se „soustředíme“ v nedaleké restauraci s „příjemnou“ obsluhou. My máme, slečno, času dost!

16h, jdeme na to. Zápas je vyrovnaný, chvilku vede Snails, chvilku Ostrava, přetahujeme se o bodíky…až naše větší chuť vyhrát, naše odhodlání zlomit prokletí proher, naše „splašené“ pálky pálící dlouhé odpaly, naše v pravou chvíli bezchybná hra v poli a naše skvěle házející nadhazovačky…to všechno se sešlo ve správnou chvíli na správném místě…udržíme dohrávku soupeřek a porážíme celou sezónu neporažený tým Arrows Ostrava…A JSME ZLATÉ!!! I když trošku zklamané, že jsme nedostaly tolik vysněné medajle.

Obrovská radost, úleva, úžasný pocit, že jsme nezklamaly ty, co nám celý rok fandili a věřili nám. A ani drobné zaváhání ZÁŽITKOVÉ CESTOVNÍ KANCELÁŘE při zpáteční cestě na tom nic nemění.

DÍKY VŠEM HRÁČKÁM, KTERÉ SE NA TOMTO CELOROČNÍM ÚSPĚCHU PODÍLELY.

DÍKY PŘEMOVI A MEJLOVI ZA ÚČAST NA TĚCH NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH VÍKENDECH, ZA POMOC S KOUČOVÁNÍM A VŠÍM KOLEM HRY NA HŘIŠTI.

DÍKY JINDROVI ZA DOPRAVU, FOCENÍ, FANDĚNÍ, PODPORU AJ TU AJ TU, ZÁŽITKY.

DÍKY VŠEM FANOUŠKŮM ZA CELOROČNÍ FANDĚNÍ A VŠECHNY TY PALCE NAHORU…

……A TÉÉÉÉĎ…..NA PLOT S NÁMI…..

Úřednica

Fotografie zde.


3.-4.9.2016 3. liga žen, Ledenice, 4. turnaj

Hlavně všechno zaledovat a zatejpovat

Čím byl 4. zájezd ženského béčka atypický?

· Z počátku sezony jsou všichni pro, že objedeme všechny turnaje…

· Blíží se 4. turnaj v pořadí – Ledenice = pokud chceme hrát na závěrečném turnaji obou divizí horní 6, musíme i do Ledenic. A navíc musíme podle předběžných propočtů skončit do 3. místa, pokud ten tým odehraje takto, tamten takto, onen onako…velmi složité počítání, protože v západní divizi není jasně se rýsující pořadí.

· Systém přihlašování na turnaj kolabuje = přihlásím se, zruším se, další se přihlásí, další se zruší…a tak na úřadě máme plné ruce práce = vypisujeme na FB a potvrzujeme a rušíme účasti a telefonujeme kde komu a jména lovíme v téměř pradávné historii hráček softballu…a je nás 10 a pak 9 a pak 10 a pak 9…a objevují se nové akce a nové nemoci a nové důvody neúčasti…a ještěže na úřadě makají psychicky odolné úřednice.

· Ledenice = daleká cesta + v pátek se Kožená loučí se svobodou = musíme mít řidiče. Náš věrňák Jindřišek jede – DÍKY, DÍKY, DÍKY A TO NEJEN ZA DOPRAVU, ALE I VŠECHNO OSTATNÍ!!! Přemlouváme Přemka – úspěšně = máme nejen řidiče, ale také KOUČE – DÍKY MOC, BYL JSI VÝBORNÝ A HODNĚ JSI NÁM POMOHL.

· Sobota ráno = ODJÍŽDÍME V 10 V NETRADIČNÍ SESTAVĚ (seřazeno jak mi jdou myšlenky):

1. Železná Lady – Helča = co bolí, to sílí.

2. V nedělní extázi hrající – Blažena = hraju jen, když budu mít 30 liků a čím víc, tím lepší zákroky předvedu.

3. Zaledovaná – Lulu = nepostradatelný přítel Kelen.

4. S ortézou na házecí ruce hrající – Kačka Hráčková = nevadí, že nemůže házet, vždycky je někdo poblíž, kdo zastavenou mičudu odhodí.

5. K nepoznání vypadající – Síma = z akce do akce, ale na výkonu to znát nebylo.

6. Pálku pohřbívající – Téra = chrastící pálka už dochrastila.

7. Mladá oslavenkyně – Mariánka z týmu kadetek = že má v sobotu narozeniny? No a co, jede a hraje výborně jak v poli, tak na pálce.

8. Mladá náděj na prkno – Kačka Hlaváčková z týmu kadetek = suprovně odházený zápas s Arrows, skvělá pálka i zákroky v poli.

9. Psychicky rozpoložená – Vendy = 5P jsme nechali doma, ale jedu a hraju.

10. Retro hráčka – Kiwi = jak kdyby nikdy nepřestala hrát ve svých retro kopačkách a retro podkolenkách.

· Závěr? = MISE SPLNĚNA, I KDYŽ V DOBĚ PSANÍ TOHOTO ČLÁNKU TO JEŠTĚ NENÍ OFIKO, HORNÍ ŠESTKA BY NÁS NEMĚLA MINOUT. V zápasech jsme držely klasiku, v sobotu 2. místo ve skupině, 3. rozhodující utkání vyhráváme, v neděli ráno sice prohráváme s Ostravou, ale z posledních ušetřených sil vybojujeme výhru o 3. místo nad Ledenicemi.

· METRY TEJPŮ NA VŠECH MOŽNÝCH ČÁSTECH TĚLA A ZALEDOVANÁ MIGRÉNA K TOMU – to je poslední atypický znak tohoto zájezdu.

Děkujeme všem za vzdálenou podporu! A za to jsme vám „tú medajlu dovézly“.

Úřednica

Fotky z turnaje zde.


18.-19.6.2016 3. liga žen, Ostrava, 3. turnaj

Zájezd BOBŘÍ ČTEČKY se stále stejnou cestovkou

Na 3. turnaji v rámci 3. ČSLŽ v sobotu již po 3. stejný scénář, kdy hrajeme 3. opravný zápas, páč ve skupině to máme opět 1:1 (porážíme Blansko a prohráváme s Ledenicemi, v dalším utkání vítězíme nad Spectrem). V neděli 3. prohra v rámci této sezony s Arrows Ostrava. Následuje opět boj s Blanskem. Zápas vypadá pohodově, když v dohrávce 6. směny NAJEDNOU Z NIČEHO NIC, vedeme o pouhý bod. Kam se ztratil ten náš náskok? Jak se toto mohlo stát? Neuvěřitelné. Asi Robert Záruba se svou elektronickou tužkou chybně počmáral obrazovku. Situace vypadá napínavě, plné pole, bez outu, začíná mega střídání na několik fází (to proto, aby se soupeř nenudil), na prkno jde vyhecovaná Švédiš, točí rukou jak o život – SO, SO, SO…a my můžeme slavit po třetí 3. místo, ŠAK PRAUDA, ŽE! HUBA BUBA, ČERNÁ HUBA přebírá od ředitele turnaje diplom a půl sezony za námi.

Celý víkend se nesl v duchu nejen lidových písní a občas i tanců. K slyšení byla např. sama kralovna z hudské hospody po potoce chodila u vysokého jalovca apod. A i když někteří lidé nevěří, že jamajskej bob zvítězí, tak věřte: Na Vrtuli čekají spolužáci i 12 let, až se tam Babu zase ukáže.

Slunce za hory zmizelo v dáli a v abecedním pořadí Áda, Babu, Blažena, Helča, Kačka, Kožak, Lulu, Makyna, Marie, Švédiš, Téra, Veru N, Veru S, Yvett děkují Robertovi s elektronickou tužkou, Jindrovi za servis a odvoz domů, Lemurovi za bílé Kinder bueno, kamarádům za povzbuzování – rády vás zase uvidíme.

Po prázdninách se opět těšíme na naše fanoušky, podporovatele, hecaře, příznivce a miláčky.

Zapsala: Úřednica

a tady jsou fotky - 3. liga žen, 3. turnaj, Ostrava


14.-15.5.2016 3. liga žen, Blansko, 2. turnaj

Zájezd do Blanska: Ženy B na uplynulý víkend opět naleštily spikes, vypraly dresy a vyrazily vstříc nevšedním zážitkům. A že jich bylo! A to nejen na hřišti, ale i po cestě, mezi zápasy, mezi hracími dny…no prostě – 1 velký zájezd s Tourettovým syndromem.

Na hřišti se odehrával obdobný scénář jako v Ostravě, jen hrací týmy se trošku změnily. Ve skupině tentokrát začínáme prohrou s týmem Ledenice. S Blanskem to táhneme až do tiebreak. Dostaneme 6 bodů, no prostě klasická „démel“ směna. Nevzdáváme to, fanoušci mohutně skandují, dotlačíme nějaký ten bodík a přichází krásný závěr zápasu. Na plné pole a 2 outy Lulu pálí za plot. Vítězství je naše. Následuje další zápas s Pikes Praha, kdy vítěz dostane šanci si ráno zahrát o finále. Jj, jsme to my, kdo vyhrává 5:3. A můžeme jít slavit narozky Babu. Pro dnešek splněno.

Nedělní ráno OPĚT s Arrows Ostrava. OPĚT prohra. Tentokrát 3:6. Nevadí, všeho do času. Chceme aspoň bronzovou medaili. Takže OPĚT Ledenice. I když už „bolí i dýchání“, přesto se hecujeme a výsledek 9:6 nám zajistí OPĚT 3. místo.

Úspěšný zájezd, úspěšní fanoušci – DÍKY, HOŠI! BYLI JSTE VÝBORNÍ!, úspěšný HaKuPí J, úspěšný řidič a společník Jindra s diskem, aj bez disku – MOC DĚKUJEME! ZA VŠECHNO Z CELÉHO VÍKENDU! a úspěšné hráčky (v abecedním pořadí): Babu, Blažena, Fréza, Kačka, Kožak, Lulu, Makyna, Maruš, Síma, Švédiš, Venda, Verča, Yvett.

I za vzdálenou podporu moc děkujeme. Na scéně budeme opět v Ostravě a to 18. – 19. 6. 2016. Rádi vás uvidíme.

Zapsala: Úřednica

Fotky ze zájezdu zde.


23.-24.4.2016 3. liga žen, Arrows Ostrava, 1. turnaj

Užít si turnaj v Ostravě

= to byl cíl týmu ženy B na první hrací víkend 23. – 24. 4. 2016. Chtěly jsme si zahrát na pohodu softball, prožít skvělý víkend a přežít ve zdraví. Téměř vše se povedlo. Jediný černý puntík je zraněné oko Frézy. Věříme, že za pár dnů budeme moct říct: „Hej kočko, otevři očko“.

Na první turnaj divize východ zavítaly všechny týmy. Rozdělení do skupin nám přisoudilo k prvnímu zápasu tým Olympia Blansko. Naše první vítězství v této soutěži a hned rozdílem 14:2. Další zápas jsme se postavily proti Pikes Praha. Prohra 13:15 znamenala 2. místo ve skupině a další sobotní zápas se Spectrum Praha. V něm vítězíme rozdílem 13:3.

V chladném nedělním ránu bojujeme s Arrows Ostrava, vítězem 1. skupiny, o postup do finále. I když prohráváme 11:14, je to dobrý zápas. Nám nezbývá než se znovu utkat s Pikes Praha o celkové 3. místo. Vítězství 14:8 je tentokrát na naší straně a my slavíme první úspěchy na začátku éry Snails Kunovice ženy B.

Turnajový systém nám neumožnil pořádat zápasy na domácí Mlatevni a tak zveme naše fanoušky na výlet. V jarní části nás můžete vidět v Blansku 14. – 15. 5. 2016 nebo opět v Ostravě 18. – 19. 6. 2016. Přijeďte a věřte, je na co se dívat :-)

Díky všem za vzdálenou podporu, za všechny like na FB, Jindrovi za nedělní servis s čajíky. Byl to úžasný víkend.

Účastnice zájezdu (řazeno abecedně): Áďa, Babu, Fréza, Kačka H, Kačka S, Kožak, Lulu, Makyna, Švédiš, Venda, Verča N, Verča S.

Zapsala: Úřednica

A ještě pár fotografií tady.

Převzato z DDK:


30.-31.1.2016 Snails Cup Hluk

Bližší informace z turnaje najdete na stránce Ženy A

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie