1.-2.9.2018 - 3. ČSLŽ - Kunovice

Pátek
1. Úklid areálu.
2. Navezení zásob do bufetu...18 kg masa, 80 hermelínů…
3. Nabalit hermelíny.
4. Zahájit víkendový turnaj srazem týmu.
√ SPLNĚNO

Sobota
1. Sraz v 7.30 h.
2. Nalajnovat hřiště.
3. Otevřít bufet.
4. Rozcvičit se.
√ SPLNĚNO
5. Odehrát 3 zápasy.
6. Dodržet časový rozpis turnaje.
X NESPLNĚNO
7. Déšť, déšť, déšť.
8. Hřiště A pod vodou.
9. Hřiště B je na tom lépe. Rychle odvodnit. Zapojí se všichni místní, včetně celého týmu žen B. Někteří přeruší i sobotní pohodičku doma, aby dorazili pomoc, že jo, ÁJI A SKALPE – děkujeme.
10. Dohrát alespoň rozehraný zápas, černo všude, do dalšího slejváku zbývá jen pár desítek minut.
11. Déšť, déšť, déšť.
12. Pro dnešek ukončení turnaje. Předběžné info týmům o dalším vývoji.
13. Večerní program pod slunečníkem.
14. Celou noc prší.
√ SPLNĚNO

Neděle
1. Sraz v 7 h.
2. Mapování terénu. Vydání rozhodnutí.
3. Hřiště B musíme zprovoznit. To je jediná možnost, jak turnaj dohrát. Hřiště A bude ještě několik dnů nehratelné.
4. K tomu je však potřeba zprovoznit pohyb po areálu. Všude je voda. Suchou nohou neprojdeš.
5. Gumáky, žabky, někdo bosky, molitany, kartáče, kelímky…ženy B, diváci, organizátoři, pomocníci…každá ruka, noha se hodí.
6. První zápas začíná na čas.
7. Dohrajeme skupinu, zůstává 5 zápasů. Konečné pořadí podle umístění ve skupině.
8. Počasí přeje. Dokonce máme slunečno.
9. Aj nevěsta se ženichem dorazí. Aj svatební koláčky a zákusky máme.
10. Dohráno. Diplomy i poháry rozdané.
11. Úklid areálu včetně bufetu.
√ SPLNĚNO

Na tomto turnaji končíme s bilancí 2 výhry a 2 prohry = 2. místo. Hlavně nevybočit ze zajetých kolejí. Nešlo ani tak o výhry, prohry či umístění. Zvládli jsme uspořádat turnaj, zvládli jsme postavit se nepřízni počasí a zvládli jsme se u toho i kvalitně pobavit. Velký podíl na tom všem mají naši pomocníci.

Za páteční přípravu areálu děkujeme, KŘIVINE. Díky taky, že jsi zastoupil Helču na turnaji kadetek. MEJLO, díky, že jsi nám Helču uvolnil.

Za celý víkend moc děkujeme KUŘO, BEĎO, MIRO VAŇKU, MEDVĚDE, PEGAS, CÁRO, HONZO VERBÍKU, PEŤO KUŘO, FANDO, BERRY, PAMELO, JELENE, ZDENO KŘAPO, VÍŤO a všechny šnečí děcka. Je radost s vámi organizovat turnaj.

Za tým ženy B Úřednica Boris, která už aj něco občas zapomene a o víkendu hrající opory Helča, Švédiš, Lulu, Speedy, Mari, Kačka Hr, Kačka Hl, Šárka, Gabča, Babu, Barča, Bára


23.-24.6.2018 - 3. ČSLŽ - Pardubice

Zázrak se nekoná a Tomáč byl

Hezké sobotní ráno v UH, sraz u Tesca, skupinový nákup, společná fotka „ženy Snails“ a pak už A do Prahy, B do Pardubic. Do sestavy povoláváme zálohy – Speedy a Šárku Jelena, neboť je třeba zajistit omladinu na coachballu v Kunovicích. I tak sobotní 3 zápasy budeme hrát v 9 statečných. První zápas měříme síly s domácím týmem Pasos Pardubice. Pro nás povinná výhra, na kterou se ovšem musíme nadřít víc, než jsme čekaly. Dlouhá pauza do dalších zápasů, počasí se kazí, ochlazuje se, začíná pršet. Čas trávíme společně v šatně. Vyhecujeme se proti Cats Brno a bereme další výhru. Pak přichází za deště a umělého osvětlení na řadu Arrows Ostrava s první prohrou. V průběhu zápasu přijíždí nedělní opory – Lulu a Gabča.

Po zápase sprcha na hřišti a hurá na grilovačku do Svítkova. Jj, počasí je stále proti nám, prší, zima, vlezlo. Nu což, rozdělíme si místa na spaní a připravíme zasedací místnost pro večírek, ugrilujeme venku pod přístřeškem a společenský večer může začít. Akce na „Tomáči“ se vydařila, kultury bylo dost.

Společná snídaně a pojďme na Blansko. Výhra rozdílem po 4. směně nám zajišťuje postup do finále. Našim soupeřem se tradičně stává Arrows Ostrava. Věříš na zázrak? Věř dál, páč tento zápas ho nepřinesl. Prohráváme a opět končíme na 2. místě.

Jsme rády, že původně odpískaný turnaj jsme odehrály, že premiérou úspěšně prošly naše nové spoluhráčky Šárka a Gabča, že ženy B opět ukázaly, že softball je baví, radost ze hry a týmovost je nade vše neb stále platí, že „kámošky podrží“.

Spešl poděkování Speedy a Helči, že nás v tom nenechaly. Čekáme vás opět v září :-)

Úřednica Boris s Helčou, Speedy, Yvett, Švédiš, Babu, Bárou, Verčou, Šárkou, Gabčou, Lulu. Ostatní Korůty v on-line spojení.


9.-10.6.2018 - 3. ČSLŽ - Brno, Kraví hora

Měníme náš tým aneb Nuda v Brně

Tento víkend se zapíše jako významný mezník do historie týmu ženy B. STK nám dopřála spoustu volného času v Brně, když 2. turnaj 3. ligy žen pro 6 přihlášených týmů povolila uspořádat pouze na 1 hřišti (bez světel). Odjíždíme klasika v sobotu ráno od Tesca, stíháme se i rozloučit s A, které míří do Prahy, po cestě spousta zábavy, neboť stále ujíždíme na tom, jak nás potkal po letech… Vzhledem k původnímu plánu cesty jsme na Kraváku s dostatečným předstihem, což nám vůbec nevadí, páč máme spoustu práce. Musíme si uplést copánky, poslechnout hitovky a hlavně poklábosit.

První zápas proti Dračicím Brno má zajímavý průběh. Potvrzuje se, že žádné utkání není prohrané, dokud rozhodčí nevyhlásí konec. Prohráváme 0:12. Podle odhadu času jdeme na poslední pálku. Bum, prásk, bác…vedeme 13:12. Teď už jen udržet dohrávku domácích. Manažerské rozhodnutí se střídáním nadhozu se vyplácí, nikdo nedoběhne a my zápas vyhráváme. Na poslední směnu stíhá dorazit i Švédka, která s rodinkou projela zatím celé Brno. Zřejmě si hrací víkend spletla s poznávačkou moravské metropole. Po telefonu ji navigují naši fanoušci. Příčinu známe, čtenářům zatím neprozradíme. Pauza 1 zápas. To se ještě v rozpisu povedlo. A jdeme proti Cats Brno. Z počátku se nám moc nedaří prosadit na pálce. Taháme se o body, až Švédka rozjíždí slušný útok svým 2 bodovým homerunem. Zaslouží si za to velikánskou odměnu. Od pondělí jí Vlastik pořídí data J Příště snad Kravák najdou na první dobrou. Zápas vyhráváme, obsazujeme první místo ve skupině, čeká nás v neděli v 10:30 boj o finále. Můžeme vyrazit na ubytko a exkurzi večerního Brna. Aj to se povedlo.

Pohodové ráno. Zápas proti Blansku opět zvládáme. Výhra nás ovšem posílá na dlouhéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé čekání. Neboť finále má začít až v 16.30 a hodiny právě ukazují 11.50. Na Brno se valí bouřka, takže dost možná ani 16.30 nezačneme. A toto se fakt v rozpisu nepovedlo. Ale co už, vyšší místa rozhodla. A zde zápis do kroniky B. Žijeme v době, kde technika vládne světem a i my jsme pod jejím tlakem. Čas vyplňujeme hrou s mobily a i ty, co dosud neholdovaly messengeru, jsou najednou on line. Učíme se vychytávky a blbosti a tak tak stihneme dorazit na začátek zápasu.

Finálové utkání není třeba nijak zvláštně popisovat, páč klasika s Arrows Ostrava a naše prohra. Co už, hlavně že jsme přežily ve zdraví čekání, všechny jsme in a máme 2. místo z 2. turnaje.

Úředník Boris


2.-3.6.2018 - Euroliga, Zagreb


12.-13.5.2018 - 3. ČSLŽ - Arrows Ostrava

Některé vyráží na svůj první letošní turnaj, některé už mají premiéru za sebou. Každopádně pro tým Ženy B se jedná o první společný zájezd v roce 2018 v rámci 3. ČSLŽ. Směr – Ostrava.

Ráno klasika odjezd od Tesca, klasika se zpožděním. V klasice pokračujeme i na hřišti. Náš první letošní zápas hrajeme s Arrows Ostrava a opět klasicky prohráváme. Když se na tento zápas dívám z pohledu rozehrání, musím konstatovat, že to nebylo vůbec špatné. K dalšímu sobotnímu zápasu nastupujeme proti Cats Brno. Naše počáteční převaha z první směny s každou další směnou pomalu upadává. Přisuzuji tento stav těžkým bouřkovým mrakům, které se pomalu snáší nad Ostravou. Naštěstí stíháme dohrát těsně před první dešťovou kapkou a tím těsně uhájit naše vítězství. A ze sobotního představení v roli hráček je to dle rozpisu turnaje pro nás vše. Bilance 1:1 je potěšující a může začít zážitková část tohoto zájezdu.

Odjezd na jídlo, ubytko, sprcha a vyrážíme vstříc ostravským dobrodružstvím. Těžko celý večer popsat, tak jen zásadní body:

1. Bradka a její comeback.

2. Babu a její narozeniny.

3. Stále je co závidět.

4. Makej na ty nohy, jinak ti roztrhám letáky.

Společný, dlouhý, týmový večer nás nastartoval ke skvělému nedělnímu výkonu. V prvním zápase porážíme Blansko. Hned nastupujeme proti Pasos Pardubice, které přehrajeme rozdílem po 3. směně. A tím se pomyslný kruh pomalu uzavírá, neboť nás čeká finále a opět s Arrows. No a klasiky není nikdy dost, takže klasicky prohráváme. V softballovém turnaji. Ovšem v sobotním večeru jsme vyhrály na plné čáře. Troufám si říct, že jsme porazily i Ostravu. Vnímáte to stejně?

Úřednica


ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie