5.-6.10.2019 - 3. liga žen, finálový turnaj v Českých Budějovicích

4 a 4 a 4 a 4 s hermelínem

Zálohy ženské výkladní skříně odjely na svůj 4. turnaj v sezoně. Pro náhodné čtenáře – celkově se jednalo o 6. turnaj v pořadí. V červnu jsme plánovaně vynechaly turnaj v Hluboké vzhledem ke vzdálenosti. V září nám Blansko zrušilo počasí. Přesto se nám díky kvalitnímu výkonu na ostatních 3 turnajích a přidělenému poměrnému počtu bodů za zrušený turnaj podařilo probojovat ze 4. místa po základní části na finálový turnaj o 1. – 6. místo o konečné umístění ve 3. lize žen.

Původně plánovaná lokalita Praha neklapla, pořadatel odvolal svoje pořádání, klání se přesouvá do Českých Budějovic a Hluboké nad Vltavou. Karma je zdarma. Narychlo měníme ubytování, přeorganizováváme hráčky a směr naší cesty, skládáme sestavu. Pár dnů před konáním se odhlašuje další tým, mění se rozpis a také se ruší Hluboká. Zůstává turnaj pouze v Budkách. To už nás přece nemůže vykolejit. Takové akce už známe. Aspoň že hrajeme až po O a máme tak dostatek času užít si tankodrom, uzavírky a kolony po cestě.

Budějky jsme trefily, hřiště po krátkém bloudění taky. Sice neprší, ale kosa, že by psa nevyhnal a vítr, že písek letí vodorovně. Ideální počasí na softball. K prvnímu zápasu nastupujeme proti Pikes Praha. Známý pro nás tým. Naše dlouhá herní pauza je trošku znát. Prohráváme 5:10. Ihned po skončení nastupujeme proti Falcons Hradec Králové. Taky známý soupeř. Tento zápas máme plně pod kontrolou a vyhráváme rozdílem 10:0. Pro dnešek hotovo a odjíždíme na ubytko do Hluboké. A to je pro tento zájezd dost velký zážitek. Luxusní apartmánek s mega obývákem. Pro společenský večer TOP. Připravíme se lahodnou společnou večeři – hermelín v troubě (viz foto J)a obložíme stůl dobrotami ze společného nákupu. Neb nejen sportem Korůty na těchto zájezdech žijí. I utužení kolektivu je na místě.

Brzy ráno vstáváme a v 9 už mastíme další zápas proti Tempu Praha. Taky známe. Těsná prohra 3:4 nás mrzí. Zápas vyrovnaný do poslední chvíle. Stačilo málo. Ale to je sport. Pauza. Jedeme se ukrýt do tepla místního nákupňáku, oběd, kafíčko, zákusek. A pak 4. zápas tohoto turnaje. Už víme, že tento zápas nic neznamená. Vše je rozhodnuto. Hrajeme proti místnímu týmu Blondies, který je už předem vítězem turnaje. A i přesto prohráváme 3:6.

Celkově obsazujeme 4. místo ve 3. lize žen v roce 2019. Potvrzujeme tak umístění po základní části. Tato sezona pro Korůty končí. Ale platí, že něco končí, aby něco nového mohlo začít. Sezona 2019 je u konce a další začíná…kondiční soustředění už klepe na dveře…

Děkuji všem hráčkám za účast na všech turnajích. Byla to opět báječná sezona. Snad dáme další.

Boris Úřednica


8.-9.6.2019 3. liga žen na Tempu Praha, 4. turnaj

Economy turnaj v Praze

Na další turnaj 3. ligy žen vyrážíme směr Praha Tempo. Jedeme economy variantu, stačí nám 2 auta s 10 účastnicemi. V některých případech se nedá napsat s 10 hráčkami, páč asi špatná doba. 1x bloklá záda u nadhazovačky necháváme doma, s sebou vezeme 1x bloklý krk u 1 ze 2 zúčastněných nadhazovaček … a výčet by mohl pokračovat. Ale jedeme.

První zápas vyhráváme nad Miners Kladno, zápas pauza, nabereme sílu a jdeme na Apollo. Zajímavý souboj s ještě zajímavěji se měnící světelnou tabulí. Prohráváme 2:10, dotáhneme se ke skoro srovnání na 9:10, ještě nepříznivý výsledek 11:14 je hratelný, ovšem ukončení 14:25 je asi trošku mimo softballové výsledky. Nu což, aj tak sa dá :-) Tím jsme odsouzeni k dalšímu sobotnímu zápasu, ve kterém potkáváme Tempo Praha B. Zvládneme zápas. Vítězství nám zajišťuje další utkání o postup do finále.

V neděli ráno na nás čeká Pikes Praha. Asi nejhorší zápas tohoto turnaje. Nikoliv herně, ale náladově. Prohra nás sice mrzí, ale potvrzujeme si, že tak jako soupeř hrát nechceme. Chuť si spravíme v dalším utkání s Dračicemi Brno. Hrajeme o 3. místo na tomto turnaji se 6 týmy. Zápas má tu správnou atmosféru, hrou se bavíme my i Brno. A jako třešničku bereme vítězství.

Economy varianta všechny zúčastněné dost bolela a tuším, že ještě nějaký ten den bude bolet. Ale zvládly jsme to. Aneb heslo: „Co bolí, to sílí!“ je opět do písmenka naplněno.

Kdo se hecl, jel a bojoval (abecedně): Ajka, Babu, Barča, Boris, Kačka Kvačka, Mari, Mity, Speedy, Verča, Yvett.

Úřednica

PS: Tento výjezd má ještě další, nikoliv herní, úspěch. Kačka Kvačka už ví, že řídit auto do Prahy po dálnici a následně po Praze, taky dává.


11.-12.5.2019 3. liga žen v Hradci Králové, 2. turnaj

Zájezd záloh

Do posledního místa obsazený tranzit a osobák vyráží. Zálohy opět na scéně. Čeká nás 2. turnaj 3. ligy žen. Místo konání Hradec Králové. Cesta ubíhá v pohodě, personál nás vzorně obsluhuje, časově tak akorát si dát 3 kolečka kolem bloku baráků, než najdeme to top místo na zaparkování a místnímu obyvateli vysvětlíme, co to je softball = pálka a rukavice.

První zápas proti Pasos Pardubice vyhráváme s přehledem rozdílem 12:2. Zkrátíme pauzu a nastupujeme proti Falcons Hradec Králové. Pálkařsky se prosazujeme až s blížícím se koncem zápasu, soupeř začíná spekulovat a prodlužovat svoje působení v poli, aby nezačala další směna. Asi se nás zalekl J Jeho taktika nevyšla a my nastupujeme do pole, čímž máme možnost zvrátit nepříznivý výsledek zápasu. Budeme mít ještě 1 šanci na pálce. Šanci se nám nepodaří využít a prohráváme 7:10.

Odjezd na ubytování a večerní briefing. Místo konání Pardubice u babičky. Po cestě se ještě zastavíme povzbudit naše mládí. Zhlédneme část vítězného zápasu juniorů Snails x Kotlářka. Pak už zahajuje provoz domácí restaurace s obsluhou, oblíbená hra Pusť si svůj hit, pro některé se otevírá i Tomáč…

Nedělní první zápas opět v Hradci proti Hradci. Tentokrát ovšem s jiným výsledkem. Vítězíme 12:10. I v dalším střetnutí s Pasos bereme vítězství (14:5). Celkově na tomto turnaji o třech týmech obsazujeme prostřední, 2. místo a to, bohužel, vzhledem k rozdílu 1 bodu u vzájemných zápasů s Hradcem (pozn. Ony zvítězily rozdílem 3 bodů, my pouze 2.).

I přesto to byl úspěšný víkend. Páč důležité je, že jsme si hru všechny užily, pobavily se, obohatily se o nové zážitky, slovní výlevy aj. Neb jak Švédka konstatovala soupeřce při autování v zámku při pokusu o krádež: „To víš, že jo!“

A kdo se zájezdu účastnil? Abecedně: Ajka, Babu, Boris, Elza, Gabča, Hela, Kačka, Lulu, Mity, Šárka, Švédka, Verča, Yvett, Zuzka + obsluhující personál - Doktor. Díky. Za zapůjčení tranzitu VELKÉ DÍKY Igorovi Pavelkovi.

Boris Úřednica

Foto: 3. ČSL Žen v Hradci Králové, 2. turnaj


27.-28.4.2019 3. liga žen na Mlatevni, 1. turnaj

Ženy B – první turnaj – první vítězství

Zálohy zahájily svoji sezonu v domácím prostředí za trošku více chladného počasí za podpory fanoušků a s organizační pomocí svých příznivců. Na poslední chvíli upravený rozpis poslal na Mlatevňu týmy Pikes Praha, Dračice Brno a Apollo Bratislava.

Sobotní systém každý s každým znamenal, že si můžeme zahrát na pohodu, protože tyto zápasy pouze určovaly rozlosování do prvního, rozhodujícího, nedělního zápasu. Přesto se chceme blýsknout před domácími diváky a daří se nám postupně porazit všechny soupeře. V neděli ráno tak nastupujeme do zápasu z prvního místa a potkáváme znovu Pikes Praha, čtvrté po základní části. Potvrzujeme naši dosavadní formu a vyhráváme. Čeká nás finále. Našim soupeřem je Apollo Bratislava.

Dramatický zápas až do posledního míče, neboť vedeme…přichází tradiční démel směna, kdy kazíme v poli vše, co se dá a víc než softballem diváky bavíme našimi komickými zákroky… prohráváme…jdeme do dohrávky a soupeř má nad námi 5 bodů náskok…musíme se hecnout, chceme doma vyhrát, fanouškům ukázat, že zálohy umí bojovat…tlačíme jeden bod za druhým, až máme srovnáno a na první metě vítězný bod, máme 1 out…soupeř začíná hrát takticky, dává dvěma pálkařkám po sobě volnou metu a plní si pole…máme 2 pokusy na stáhnutí vítězného bodu…stačí nám jen 1 odpal, který přichází hned s prvním nadhozem...obrovská radost…vítězství je naše…

MOC DĚKUJEME ZA POMOC VŠEM ROZHODČÍM, BUFETÁŘŮM, GRILOVAČŮM, DIVÁKŮM. BYLI JSTE ÚŽASNÍ, SKVĚLÍ…MÁTE U NÁS PRKÉNKO…

Boris Úřednica

Foto: 3. ČSL Žen na Mlatevni, 1. turnaj

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie