10.-11.10.2020 - 3. liga mužů - Otrokovice

Sestava sobota

Sestava neděle

O víkendu 10.-11.10.2020 se tým MUŽŮ B Snails Kunovice zúčastnil posledního turnaje 3. ligy ČSL. Na turnaji jsme byli opět jako nesoutěžní tým. V Otrokovicích se nakonec představily bohužel jenom tři týmy a to: domácí Predators Otrokovice, Beavers Chomutov B a Snails Kunovice B. Proto se hrálo systémem 2x každý s každým. I když se hrálo téměř „za humny“, tak vzhledem k nastoleným opatřením nebylo bohužel možné, aby nás přijeli podpořit fanoušci.

Do Otrokovic jsme přijeli v dobré náladě s odhodláním hrát naplno každý zápas. V prvním utkání nás čekaly domácí Otrokovice, se kterými jsme letos odehráli kvalitní a vyrovnané zápasy. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Hrál se moc pěkný zápas plný emocí a těsných situací. Kvalitní hrou jsme nakonec urvali vítězství 6:4.

Druhým sobotním soupeřem byl Chomutov B, kterému jsme měli hodně vracet 😊 . Na nadhoz se postavil Mara Lapčík, který svým excelentním výkonem nedovolil Chomutovským téměř žádný odpal a za přispění našeho dobrého útoku vyhráváme (letos proti Chomutovu vůbec poprvé) 13:1.

V neděli nastupujeme znovu proti Chomutovu B, který nám vrací předchozí prohru a po velmi dobré pálce vítězí 15:4.

Poslední zápas turnaje nás čeká opět proti domácímu týmu z Otrokovic. Očekáváme vyrovnaný zápas a tak tomu skutečně i je. Nenecháváme nic náhodě a ve druhé polovině zápasu se díky kvalitní hře ujímáme vedení a zaslouženě vítězíme 10:6.

Na turnaji se dělíme o 1. místo s týmem Chomutova, kdy oba týmy máme bilanci 3 výhry a 1 porážka. Jedná se o náš výsledkově nejúspěšnější turnaj.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčům a fanouškům, kteří se do letošní, narychlo ukuté, sezony B týmu mužů zapojili.

Foto z turnaje


12.-13.09.2020 - 3. liga mužů - Brno

Snails muži B se o víkendu 12.-13.09.2020 zúčastnili svého druhého turnaje 3. ligy, který se konal tentokrát na hřišti Severu Brno. Do Brna jsme přijeli plní elánu a očekávání.. Hlavně jsme si ale přijeli užít hru, kdy výsledky pro nás nebyly až tak důležité.

Jako první soupeř nás v sobotu čekal domácí tým Severu Brno. Dostáli jsme nastavené tradici tragických prvních směn a negativní skóre 0:11 po první směně tomu bylo důkazem… V dalších směnách už jsme s Brnem drželi krok a nebýt smolné první směny, tak jsme vyhráli 😊. Zápas skončil 7:16.

Druhým soupeřem byl tým Predators Otrokovice. Soustředění se na první směnu slavilo úspěch, obstáli jsme a po dobrém výkonu jsme Otrokovice přehráli 13:6.

V neděli nás čekaly další dva zápasy. První jsme odehráli proti velmi silnému a zkušenému Beavers Chomutov B. Prokletí prvních směn je nadobro prolomeno a první směnu vyhráváme 3:0. Jsme morální vítězové... Tento úspěch si náležitě užíváme ve druhé směně…v obraně a pěkně na sluníčku… Chomutov do nás při dvou autech buší skoro hodinu…a ten jeden aut pořád nejde a nejde zahrát… Prohra 3:21, ale vyhraná první směna hořkost porážky mírní.. 😊

Poslední zápas hrajeme proti týmu Radotínu Praha B. Věříme si, chceme vyhrát.. Celý zápas byl vyrovnaný až do posledního strikeoutu. Pěkná hra.. dobrá obrana i útok. Bohužel prohra 6:10.

Jak už je zmíněno na začátku…hrajeme pro radost, užíváme si softball, získáváme zkušenosti.. bavíme se…

Díky všem za účast a za pozitivní přístup.

Za tým mužů B – Hofi.

Sestava sobota:
Michal Hrubý, Michal Kotásek, Adam Korvas, Jiří Hasmanda, Jiří Halámek, Marek Šuranský, Jiří Jančík, Jakub Válek, Jakub Kolář, Přemysl Beránek, Petr Hofírek

Sestava neděle:
Michal Kotásek, Jiří Jančík, Radovan Nespala, Adam Korvas, Marek Lapčík, Jiří Hasmanda, Marek Šuranský, Jiří Halámek, Jakub Válek, Petr Hofírek

Foto zde


15.-16.08.2020 - 3. liga mužů - Břeclav

Víkend 15.-16.08.2020 měl pro muže B zvláštní význam. Zúčastnili jsme se svého prvního turnaje 3. ligy mužů, který se pořádal v Břeclavi. Vhledem k tomu, že se tým začal fungovat až po uzavření přihlášek do soutěže, tak jsme byli nasazeni jako nesoutěžní tým. Týden před turnajem se odhlásil tým Havlíčkův Brod B, tak se nakonec hrálo se čtyřmi týmy: Bulldogs Lednice, Beavers Chomutov B, Sever Brno a Snail Kunovice B.

V sobotu nás jsme odehráli tři zápasy. První ostrá zkouška nás čekala od 11:45 hod. proti Severu Brno. Hrál se z obou stran pěkný softball, kde nebyla nouze o hezké odpaly a kvalitní zákroky v poli. Do dohrávky poslední směny jsme nastoupili za stavu 6:6, kdy se nám bohužel nepodařilo zastavit útok soupeře a prohráli tak nejtěsnějším rozdílem 6:7. Výsledek nás nemrzel, dokázali jsme sami sobě i soupeřům, že se s námi musí počítat a nejsme v turnaji jenom do počtu. Bohužel se nám v tomto zápase nevyhnula drobná zranění.

Druhý zápas jsme hráli proti Buldokům z Lednice. Jak se v průběhu turnaje ukázalo, tak naším největším problémem se stali první směny. I tady jsme hned v první směně dostali dost bodů a pak jsme po celý zápas pak už jen dotahovali. Bohužel jsme se už bodově dotáhnout nedokázali a prohráli tak 9:11.

Do posledního podvečerního zápasu jsme nastoupili proti Chomutovu B. Zkušený tým z Chomutova nám moc nedovolil a se svojí dobrou pálkou a zkušenou obranou nás porazil 4:9.

Následoval přesun domů a nabírání sil na nedělní playoff. V základní části jsme se umístili na posledním 4. místě a semifinále jsme hráli proti prvnímu týmu ve skupině, kterým se po přepočítání bodů stal Sever Brno.

Zápas proti Brno se hrál až od 13:00 hod., tak jsme měli dostatek času na odpočinek a nutnou regeneraci. Jako již tradičně se nám v první směně vůbec nedařilo a obdrželi jsme hodně bodů. Se zlepšujícím se nadhozem, jistými zákroky v poli a dobrou pálku, jsme za stavu 1:9 zaveleli k protiútoku. Do poslední směny jsme nastupovali za stavu 7:9 a potřebovali nutně bodovat. Po excelentních pálce jsme skóre otočili a šli bránit za stavu 15:9. Soupeř nás v dohrávce dostal pod silný tlak, kdy se mu podařilo dvakrát skórovat a naplnit všechny mety při dvou autech. Nakonec jsme už další doběh nedopustili a po Giomově chyceném dlouhém odpalu na osmičku jsme mohli slavit vítězství 15:11 a postup do finále.

Ve finále byl našim soupeřem Chomutov B, který v neděli posílil o další zkušené hráče. Finále jsme nezačali dobře a hned od první směny prohrávali o 9 bodů. Kvalitní nadhoz soupeře nám na pálce moc nedovolil, naproti tomu chomutovská pálka nás pořádně prověřila. Ve finále zaslouženě Chomutov zaslouženě zvítězil 19:1.

Postup do finále byl pro nás jenom taková třešnička na pomyslném dortu. Důležitější pro nás všechny bylo to, že jsme se turnaje mohli zúčastnit, mohli tak odehrát kvalitní zápasy, dokázali si, že to funguje a že jsme schopní hrát s každým vyrovnanou hru.

Příští turnaj by nás měl čekat 12.-.13.09.2020 v Brně.

Děkujeme všem fanouškům, kteří se na nás do Břeclavi přijeli podívat.

Sestava: Jaroslav "Cára" Verbík, Přemysl "Berry" Beránek, Radim "Rendy" Schlinger, Michal "Pamela" Kotásek, Jiří "Pant" Hasmanda, Michal "Jacob" Blaha, Michal Křivák, Jakub Válek, Adam Korvas, Radovan "Rado" Nespala, David "Horst" Jelínek, Jiří "Giom" Halámek, Stanislav Horák, Petr "Hofi" Hofírek

Za muže B Hofi.

Foto zde


25.07.2020 - přátelské dvojutkání s ženami B - Mlatevňa

Na kunovické Mlatevni se nezahálí ani v době, kdy zrovna neprobíhají žádné soutěže. V sobotu 25.07.2020 odehrály mezi sebou dva přátelské zápasy ženy B vs. muži B. Cílem těchto dohodnutých zápasů bylo prověřit připravenost obou mužstev pro budoucí ligové zápasy.


Jak je již tento rok „skoro tradicí“, v pátek, před plánovanými zápasy, začalo opakovaně velmi silně pršet a z hřiště se stal rybník.
V sobotu ráno začala vysoušecí akce, které se zúčastnil y oba týmy pod vedením, v této činnosti zkušených, žen. Druhé hřiště bylo sice hratelné, ale i tak se všechny síly vrhly na odvodnění hlavního A hřiště. Přes veškerou snahu zúčastněných se připravit Áčko na zápasy nepodařilo. Oba přáteláky se tak odehrály na Béčku .

Pro mnohé hráče z týmu mužů se jednalo o první herní softballové zkušenosti vůbec, kdy tomu odpovídal i elán a celkové nasazení. I přes to, že se jednalo pouze o přátelské a neformální zápasy, tak nasazení obou týmu bylo srovnatelné se soutěžními utkáními.
Už po prvním nadhozu bylo zřejmé, že oba týmy tento prestižní duel nepodcenily a hrál se hodně vyrovnaný zápas. Utkání se neslo v přátelském duchu… i přes to hned v prvním zápase došlo k nešťastnému zranění člena síně slávy Rosti Klimánka. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a těšíme se, až se znovu zapojí do softballového života v Kunovicích .

Ve druhém zápase k dalším komplikacím naštěstí už nedošlo a dohrálo se v tradičně přátelském duchu. I když se oba zápasy hrály na body… ve skutečnosti nikdo neví, jakými výsledky jednotlivé duely skončily. Nicméně to není vůbec podstatné. Důležité je, že se všichni zúčastnění dobře bavili, nebyla nouze o krásné odpaly i zákroky v poli.

Děkujeme všem, kteří se na průběhu obou přátelských utkání podíleli a pomohli nám celé softballové sobotní dopoledne uskutečnit.

Za ženy B a muže B - Hofi

Foto zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie